19 niedziela zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

1. W środę i czwartek gościliśmy w naszej Parafii pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy przy drodze witali i dzielili się napojami i owocami. Zapraszam dalej do naszej duchowej pielgrzymki podczas mszy św o godz. 17:00 modlimy się w intencjach, które pielgrzymi niosą na Jasną Górę. Nasze pielgrzymowanie zakończymy we wtorek podczas Nabożeństwa Fatimskiego o godz. 16:30, na które zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej i należących do Kółka Żywego Różańca.
  2. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Msze św. jak w niedzielę. Podczas każdej mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  3. W przyszłą niedzielę w Przysusze w kościele św. Nepomucena o godz. 13:00 odbędą powiatowo-gminne się dożynki, którym przewodniczył będzie ks. bp. Henryk Tomasik. Szczegółowy program jest umieszczony gablocie parafialnej.
  4. Na naszym parafialnym cmentarzu została skoszona trawa. Pozostaje jednak uprzątnięcie wysypiska śmieci. Potrzebne jest przeniesienie miejsca na śmieci dalej od muru, aby przejeżdżający nie wyrzucali tam swoich śmieci. W związku z tym, potrzebujemy kontenera (może być używany) na śmieci, który ustawimy dalej od muru cmentarza.
  5. Msze św. w najbliższym tygodniu będą sprawowane w:
    – w poniedziałek o g. 17:00 – msza św.
    – we wtorek o godz. 16:30 – Nabożeństwo Fatimskie
                                      17:00 – msza św.
    – w środę o g. 17:00. – Różaniec
    – w czwartek g. 8:00 – dz.bł. za Mariannę Widulińską z ok. ur. i im.
                         10:00 + Pelagię, Janinę i Wincentego Bomanowskich, Marię i Jana Gaszynów,
                                       Krystynę i Jana Mazurków;
                           12:00 + Józefę, Bronisława, Jana, Zofię i Franciszka Wełpów.
    – w piątek g. 17:00 – msza św.
    – w sobotę o godz. 16:00 + Teresę i Antoniego Bombów; Michalinę Tomasik; Michała, Zbigniewa ……………….. Jana Polaka, Ewę i Stanisława Pyrów.
                                   17:00 ślub: Kalina i Piotr
    – w niedzielę g. 8:00 + Stanisława, Zygmunta i Otolię Bieleckich; Jana i Marianne Polaków
                          g. 10:00 + Jana Bombę w 10 r.śm.
                          g. 12:00 + Helene i Jerzego Kusiaków.