26 niedziela zwykła – 29 września 2019 r.

1.   Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości odpustowej. Dziękuję
    – za posprzątanie kościoła i przygotowanie placu wokół świątyni;
    – za dar odpustowy: nowy mszał rzymskich oraz komplet lekcjonarzy do mszy św.
    – dziękujemy ks. Andrzejowi Kani i parafianom ze Starachowic za ufundowanie nagłośnienia zewnętrznego naszego kościoła (czekamy już tylko na zgodę konserwatora zabytków).
  2. We wtorek rozpoczynamy październik. Zapraszam codziennie na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16:30, a w niedzielę 11:30.
  3. W I-szy czwartek na mszy św o godz. 17:00 pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-szy piątek spowiedź chorych w domach. Spowiedź w kościele od godz. 16:30. Na zakończenie mszy św. będzie wystawienie Najświętszego sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkie dzieci na mszę św. o godz. 10:00, podczas której otrzymają specjalne błogosławieństwo.
  5. Także w przyszłą niedzielę zapraszam wszystkich na msze św. o godz. 12:00 z okazji 75 rocznicy bitwy pod Piecykami. We mszy św będą uczestniczyć poczty sztandarowe, kombatanci i ich rodziny oraz przedstawiciele władz samorządowych.
  6. Troskę o naszą świątynie w sobotę 12 X powierzamy parafianom z Huciska i Długiej Brzeziny.
  7. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Józefa Herkę. Jego duszę, a także naszych bliskich polecajmy „Bożemu Miłosierdziu”