3 ndz Wielkiego Postu – 15 III 2020

3 niedziela Wielkiego Postu

1. W piątek o godz. 16:00 zapraszam na Drogę Krzyżową szczególnie osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w tym nabożeństwie wielkopostnym.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Robert Kowalski – Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. Spowiedź wielkopostna odbędzie się w poniedziałek 23 III o godz. 8:00 i 17:00
  3. Przygotowanie świątyni do liturgii przyszłej niedzieli powierzamy teraz parafianom z Ruskiego Brodu.
  4. Bardzo proszę, aby wioski zebrały dobrowolne ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
  5. Bardzo dziękuje tym, którzy pozytywnie odpowiedzieli na prośbę o sprzątanie terenu przy kościele. Zapraszam także kolejnych parafian w najbliższą sobotę także na godz. 9:00.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę na porządkowanie placu w około świątyni, a także od Czesława Czyżykowskiego – 100, oraz bezimienne 400 zł.
  7. Wszyscy jesteśmy światkami jak na bardzo groźnego wirusa choruje coraz wiecej osób na całym świecie. Dlatego jako ludzie wierzący chcemy przepraszać Boga za wszystkie grzechy oraz prosić o Miłosierdzie Boże. Na zakończenie każdej mszy św.  dziś oraz przez najlbiższe dwa tygodnie będziemy śpiewać Sulikacje i zawierzać siebie Matce Bożej i św. Teresie. Komunikaty Episkopatu na ten temat oraz ks. bpa naszej diecezji są zamieszczone w gablocie parafialnej.