4 ndz Wielkiego Postu – 22 III 2020

4 niedziela Wielkiego Postu LAETARE

1. W środę 25 III Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także dzień podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Zapraszam na msze św o godz. 16:00, podczas której pomodlimy się za wszystkie dzieci nienarodzone, a także za małżeństwa które proszą Boga o dar macierzyństwa. Dziękujemy parafianom z Ruskiego Brodu za przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii. Teraz troskę nasz kościół w sobotę 4 IV powierzamy parafianom z Kuźnicy, Januchty i Wawrzynowa.
  2. Dzięki życzliwości Telewizji Polskiej oraz dyspozycyjności Ojca Jacka Salija. TVP3 w pasmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą, emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry.
  3. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 16:00, a w niedzielę na Gorzkie Żale bezpośrednio na zakończenie mszy św. o godz. 10:00.
  4. Bardzo proszę, aby wioski w tym tygodniu przekazały dobrowolne ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
  5. Wszyscy jesteśmy światkami jak na bardzo groźnego wirusa choruje coraz więcej osób na całym świecie. Dlatego jako ludzie wierzący chcemy przepraszać Boga za wszystkie grzechy oraz prosić o Miłosierdzie Boże. Na zakończenie każdej mszy św.  będziemy śpiewać Suplikacje i zawierzać siebie Matce Bożej i św. Teresie. Komunikaty Episkopatu na ten temat oraz ks. bpa naszej diecezji są zamieszczone w gablocie parafialnej.