4. ndz zwykła

Ustąp Panu miejsca | Takie buty

4. Niedziela zwykła

1. We wtorek podczas mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się obrzęd poświęcenia gromnic. W tym dniu rodzice, dziadkowie będą mogli dokonać Aktu Ofiarowania swoich dzieci i wnuków Panu Bogu. Akt ten uświadamia rodzicom, że władzę rodzicielską wobec dzieci wykonują niejako w imieniu Pana Boga. Z tej właśnie racji mają prawo nie tylko do szacunku, ale i do czci ze strony dzieci, co nakazuje czwarte przykazanie Boże: Czcij ojca swego i matkę swoją.
  2. Przed wyjściu z kościoła 2 lutego możemy złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na utrzymanie zakonów klauzurowych.
  3. W I czwartek o godz. 16:00 pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W I piątek spowiedź chorych od godz. 9:00, a w kościele przed msza św. o godz. 15:45. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.
  5. W piątek mija także 4. rocznica śmierci ks. Witolda Witaska. Zapraszam wszystkich na mszę świętą o spokój Jego duszy o godz. 16:00 zamówioną przez parafian z Ruskiego Brodu.
  6. W przyszłą niedziele na mszy św. o godz. 10:00 wszystkie dzieci i młodzież otrzymają specjalne błogosławieństwo.
  7. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na moją prośbę i wczoraj posprzątaliśmy kościół oraz rozebraliśmy szopkę i dekoracje bożonarodzeniowe.  Dziękuje za odśnieżenie placu kościelnego. Dziękuje szczególnie parafianom z Huciska i Długiej Brzeziny za kwiaty i sprzątanie. Teraz troskę o naszą świątynię w sobotę 13 II proszę parafian z Kolonii Szczerbackiej, Teklinowa i Głebokiej Drogi.