15 niedziela zwykła – 14 VII 2019 r.

1. Podczas objawień Matki Bożej w Fatimie trojgu Pastuszkom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi; Maryja prosiła: „Omawiajcie codziennie różaniec”. Zapraszam więc wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie osoby należąco do Kółka Żywego Różańca, na Nabożeństwo Fatimskie i Różaniec w sobotę 13 lipca o godz. 16:30 i msze św. o Matce Bożej o godz. 17:00.
  2. Bardzo proszę mieszkańców Ruskiego Brodu o i przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii w najbliższą sobotę.
  3. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza na dokończenie i spłatę remontu elewacji kościoła.
  4. Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa, które przypada 25 lipca. Poświęcenie samochodów, motocykli i rowerów odbywać się będzie w niedzielę 21 lipca po każdej mszy św.
  5. Do św. sakramentu małżeństwa w naszej Parafii przygotowują się następujące osoby: Piotr Skorupa, kawaler, nasz parafianin, z panną Kaliną Ziomek, naszą parafianką. Polecam ich Waszej modlitwie, aby jak najlepiej przygotowali się do tak ważnej decyzji w ich życiu.
  6. Msze św. w najbliższym tygodniu będą sprawowane w:
    piątek 17:00 + Mieczysława i Leszka Bojarów; sobota
    17:00 + Stanisława Werensa;
    17:30 + Mariana w 14 r.śm. Balceraka, Justynę Ziomek, Tadeusza, Teresę Helenę Balceraków
    niedziela 8:00 +Wacława i Stanisławę Partyka, Zdzisława Rynkiewicza, Leona i Krystynę Rzeszutko
    10:00 – dz.bł. za Monikę i Jarosława w 1 r. śl.
    12:00 + Sławomira i Ryszarda Wiórkiewiczów.
  7. Po mszy św. w zakrystii można zamówić msze św. na ten rok.