Zesłanie Ducha Świętego

1. Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego kończy dziś w Kościele okres Wielkanocny. Jeśli ktoś jeszcze nie pojednał się z Bogiem przez wielkanocną spowiedź i Komunię św., zaniedbując w ten sposób przykazania kościelne, może ten obowiązek wypełnić jeszcze tylko do przyszłej niedzieli Uroczystości Trójcy Świętej.
  1. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Matki Kościoła. Msza św. o godz. 17:00.
  1. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego Kapłana.
  1. W tym roku procesja Bożego Ciała 3 VI o godz. 10:00 odbędzie się wokół Kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy:
    I ołtarz przy Krzyżu: Kuźnice, Januchta i Wawrzynów
    II ołtarz: Hucisko i Długa Brzezina
    III ołtarz: Teklinów, Kolonia Szczerbacka i Głęboka Droga;
    IV ołtarz: Ruski Bród – przy Krzyżu.
  1. Przygotowujemy się do Jerycha Różańcowego, które w naszej parafii odbędzie się od 8-9 VI.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy sprzątali teren wokół świątyni, a także nauczycielom i wychowawcom wraz z młodzieżą z Ośrodka w Kolonii Szczerbackiej za przygotowanie i dekoracje świątyni. W poniedziałek 24 V o godz. 12:00 w naszej Parafii Ks. Bp. Marek Solarczyk udzieli sakramentu bierzmowania tej młodzieży.