Nowy proboszcz

W Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, będącą jednocześnie dniem odpustu parafii w Ruskim Brodzie, miała miejsce instalacja nowego Proboszcza parafii.

Na mocy dekretu Biskupa Radomskiego dotychczasowy Proboszcz Parafii w Ruskim Brodzie, ks. Andrzej Kania, został mianowany Proboszczem Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach.

 

Spowodowało to, że tamtejsza parafia zawakowała. Dlatego decyzją Księdza Biskupa nowym Proboszczem Parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, został mianowany ks. mgr Dariusz Krok.

Uroczyste liturgiczne przejęcie parafii przez ks. Dariusza miało miejsce na sumie odpustowej. Ksiądz Dariusz, jak to jest w zwyczaju, złożył wyznanie wiary i przysięgę wierności biskupowi na ręce dziekana przysuskiego, kustosza Sanktuarium MB Staroskrzyńskiej, ks. kan. Andrzeja Szewczyka.

Okolicznościową homilię wygłosił ks. Prałat Wiesław Taraska, proboszcz parafii MB Miłosierdzia w Radomiu, wieloletni proboszcz parafii pw. św. Pawła w Radomiu, rodzinnej parafii ks. Dariusza.

Licznie zgromadzeni wierni parafii w Ruskim Brodzie z radością przyjęli nowego proboszcza, który jako swój program proboszczowskiej posługi przyjął 3 cele: częste przyjmowanie Komunii Świętej, dostrzeżenie w każdym człowieku bliźniego, nigdy się nie zniechęcać trudnościami w życiu duchowym i duszpasterskim.

Na uroczystości obecni byli księża z parafii w której posługiwał ks. Daiusz: ks. Damian i ks. Karol oraz alumn Bartek, a także parafianie ze Starachowic, których obecność bardzo ucieszyła nowego Proboszcza Ruskiego Brodu. Księdzu Dariuszowi życzymy wszystkiego najlepszego w nowej parafii, niech za wzorem Chrystusa Dobrego Pasterza i pod opieką św. Tereski od Dzieciątka Jezus wypełnia kapłańskie powołanie, którego treścią jest – jak mawiała patronka tamtejszej parafii – po prostu miłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com