Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła – odpust parafialny

Historia tradycji odpustu św. apostołów Piotra i Pawła sięga początku parafii, kiedy liczyła ona 3000 parafian w 15 wioskach: z parafii Borkowice, parafii Niekłań i 8 nieistniejących już wiosek z parafii Gowarczów. Duża część parafian, która była przyłączona z parafii Gowarczów czciła św. apostołów Piotra i Pawła, gdyż to był główny tytuł w Gowarczowie. Z tego powodu apostołowie znaleźli się u nas jako drugorzędni patroni parafii.

Figury apostołów Piotra i Pawła znajdują się na ołtarzu głównym, jak również ich podobizny w witrażach. Warto o nich pamiętać w modlitwach i prosić o wstawiennictwo.

Słowo Boże wygłosił: ks. Mariusz Waldemar Turczyk, proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Pomykowa (nagranie homilii znajduję się na końcu wpisu).